romieki’nin hikayesi

merhaba! hem miniklerin cildine hem de onlara miras bırakacağımız gezegene iyi davranan parçalar ürettiğimiz romieki serüveninde bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz.

ROMIEKI INSPIRATION – SIMPLICITY OF THE CHILDHOOD

eski günlerde çocuk olmak sadelik demekti. oyuncaklarımızı, kitaplarımızı, kıyafetlerimizi, her şeyimizi hiç çekinmeden paylaşırdık. küçük gelen giysiler kardeşlere, yakınlara geçerdi. bu yüzden her bir parçaya ayrı ayrı özen gösterilir, iyi bakılırdı. günümüzde olduğu kadar çok eşya olmadığı için de zaman zaman azla yetinmek, yaratıcı olmak zorunda kalırdık. eskiyen eşyaları kesip biçer, yeni giysiler, oyuncaklar üretirdik. daha az eşya ile daha çok anı biriktirdiğimiz günlerdi. daha sade ama daha dolu günler geçirirdik.

romieki olarak çocuk olmanın sadeliğinden esinlendik.

ORGANIC, INSPIRING BABYWEAR

bu ilhamla minimal, sade, bebekliğin ve çocukluğun ruhunu yansıtan, anne babaların ikinci bebeğine de saklamak isteyeceği veya küçük geldiğinde yeğenine, en yakın dostunun bebeğine vermek isteyeceği parçalar sunmak istedik.

romieki kıyafetlerini tasarlarken doğal renkler tercih ediyoruz ve desenleri özenle hazırlıyoruz. hem diğer koleksiyonlarımızdaki parçalarla da elinizde bulunan parçalarla uyum sağlayacak rahat ve zahmetsiz parçalar tasarlamaya gayret ediyoruz. bu süreçte doğa da daima ilham kaynaklarımızdan biri oluyor.

romieki olarak, ebeveynlere miniklerine kapsül gardırop oluşturması konusunda ilham vermeyi de umut ediyoruz. az ama öz parçalarla hem kendi hem de bebeklerinin günlük hayatını kolaylaştırabileceğine inanıyoruz.

sonuçta miniklerin emekleyeceği çimenler, kayacağı kaydıraklar, bakacağı bulutlar var. anne babaların sayısız kıyafet arasında kaybolup vakit kaybetmek yerine her koşula uyum sağlayan, pratik ve zamansız parçalar bulabileceği romieki’yi de bu yüzden kurduk.

romieki, 2023 yılında Ankara’da kadın girişimciler tarafından kuruldu.

bu yolculukta bize eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz!

FOR OUR PLANET

%100 pamuk. organik.

minikleri düşündüğümüz kadar onlara miras bırakacağımız gezegenimizi de düşünüyoruz. bu nedenle markamızın tüm parçalarını GOTS™ veya OEKO-TEX® sertifikalı %100 pamuktan üretiyoruz. ayrıca paketlerimizi de geri dönüştürülebilir materyallerden seçiyoruz.

ROMIEKI IS PROUD TO BE

SUSTAINABLE

crafted from organic cotton

TIMELESS

colors and patterns inspired by nature

COMFORTABLE

soft and cosy designs